UNILIGA

O lige

Národná beachvolejbalová liga - majstrovstvá SR amatérov

Základným formátom organizovanej súťaže v plážovom volejbale je turnaj. Kde je dostatočný dopyt a úroveň organizácie, vznikajú beachvolejbalové série (viacero turnajov tvoriacich spolu jednu súťaž). Národná beachvolejbalová liga (NBL) vo svojom štvrtom ročníku pozostáva zo 7 mixových a 7 nemixových kvalifikačných turnajov + finále NBL 2015 (22.-23.8.). Všetky kvalifikačné turnaje sa hrajú v kategóriách A a B, t.j. 1 turnaj NBL sú vlastne 2 (mix A + mix B) alebo 4 (muži A + ženy A + muži B + ženy B) samostatné turnaje. Spolu teda NBL 2015 ponúkne 42 samostatných turnajov v 8 mestách SR.

Dejiskami NBL sú v roku 2015 tradičné centrá ako Skalica, Rudava, Nitra, Čunovo či Trebišov, ale aj nové (Trnava, Handlová) či staronové (Zvolen-Orlík).. Organizátorom NBL je Slovenská asociácia plážových športov a lokálni licencovaní organizátori v jednotlivých centrách NBL. Cieľovou skupinou sú amatéri, t.j. široká verejnosť. Kto je amatér? Pozri kritérium NBL. Turnaje sú homologizované – hrá podľa tých istých pravidiel, všetky turnaje spĺňajú štandard NBL, v každom turnaji sa okrem hodnotných vecných odmien hrá o rovnaké body do rebríčkov NBL.

Rebríčky NBL sú dva: muži a ženy. NBL hrajú dvojice. Niektoré turnaje sú mixové, iné nemixové (muži, ženy). Každá zúčastnená dvojica dostane za turnaj podľa umiestnenia body, ktoré sa delia rovným dielom medzi oboch hráčov – muž si berie body do rebríčka mužov, žena do rebríčka žien. Kalendár turnajov ponúka počas 8 víkendov každému možnosť zúčastniť sa maximálne 11 turnajov (zvyšné sa kryjú). Do rebríčka sa však rátajú každému iba 3 jeho najlepšie výsledky.

Po poslednom kvalifikačnom turnaji sa rebríček uzavrie. Prvých 32 amatérov a prvých 32 amatérok konečného rebríčka získava miestenku na finálový turnaj NBL – majstrovstvá SR amatérov v plážovom volejbale. Každý z kvalifikovaných si môže vybrať pre finálový turnaj ľubovoľného partnera (nemusí byť z prvej 32-ky), ktorý spĺňa kritérium NBL a odohral v NBL 2015 aspoň 1 kvalifikačný turnaj. O majstra SR amatérov sa hrá iba v kategóriách muži a ženy (mix nie).

Okrem toho, že hráme predovšetkým pre radosť z hry a atmosféry NBL, o hodnotné vecné odmeny, titul „majster SR amatérov“, v hre je aj Prize money. Zo štartovného každého hráča na každom turnaji NBL putuje 1,50€ do banku Prize money, o ktorý sa hrá na finálovom turnaji.

Turnaje 2017

Všetky turnaje »

Správy SITA

Všetky správy »
SITA

Partneri

Regina ImportStaropramen COOLX beachMikasaGROTTOiMATESport Areal PatronkaSITASlovak Sport TVMY novinyUNILIGA.sk