UNILIGA
Kalendár svetovej tour v plážovom volejbale na budúcu sezónu zverejnený

Kalendár svetovej tour v plážovom volejbale na budúcu sezónu zverejnený

Autor: www.volley-city.sk, Zdroj: JM, 27.10.2019

Fanúšikovia plážového volejbalu sa môžu tešiť na skvelý rok. Na sezónu 2019/2020 je totiž plánovaných 42 udalostí a turnaj na Olympijských hrách 2020, ktoré sa odohrajú v Tokiu. Práve OH by mali predstavovať vrchol celej sezóny. Beach Volleyball Major Series sa v rokoch 2019 a 2020 uskutočnia v švajčiarskom meste Gstaad, v rakúskej Viedni a nemeckom Hamburgu. Okrem toho sa bude konať aj 5-hviezdičkový turnaj v Ríme, ktorý bude finalizovať tímy na OH 2020. Ďalšími "zastávkami" budú aj 4-hviezdičkové súťaže vrátane Singapúru a Cancúnu. Kalendár tiež obsahuje nové podujatia v Laose, Kambodži, Izraeli, Kóree, Guame, Iráne a Číne.

Cieľom je navštíviť všetkých päť kontinentov

Sezóna 2019/2020 bude nabitá nielen čo sa týka počtu, ale aj kvality turnajov. Tešia sa najmä fanúšikovia, ktorí budú môcť na svoje tímy podávať športové tipy. "Svetovka" World Tour sa totiž chystá navštíviť všetkých päť kontinentov s celkovým rozpočtom na prize money vo výške 6,58 miliónov dolárov. Sezóna začne štyrmi októbrovými a novembrovými turnajmi v Iráne (Bandar Torkaman), Číne (Qinzhou), Katare (Doha) and Mexiku (Chetumal). Pripojí sa aj jednohviezdičkový turnaj pre obe pohlavia v Tel-Aviv, ktorý je avizovaný na šiesteho až deviateho novembra. Ázia bude hostiť prvú udalosť roku 2020. Pôjde o celkom nový turnaj v Qeshm v Iráne. Plánovaný je na január a nasledovať budú Cookove ostrovy, Bandar Abbas (Irán), Siem Reap a Phnom Penh (obe v Kambodži), Guam, Austrália a Visakhapatnam (India). Cookove ostrovy a Guam sa stanú hostiteľmi prvých udalostí svetového World Tour v Oceánii mimo Austrálie. Argentína by zas mala privítať tímy na začiatku marca, a to predtým, ako sa World Tour vráti do Ázie na 4-hviezdičkovú udalosť roka v meste Doha. Tento turnaj je zas plánovaný na deviateho až trinásteho marca. Marec 2020 potom uzavrú podujatia v Langkawi (Malajzia), Boracay (Filipíny) a Cancúne (Mexiko).

Kvalifikácia na OH bude v lete

Budú nasledovať zápasy v Thajsku, Singapure, Yangzhou a Xiamene (obe v Číne). Ďalší májový týžden sľubuje tri udalosti dvojhviezdičkovej úrovne oboch pohlaví v Itapeme (Brazília) a Jurmale (Litva), pričom ostrov Tuan Chau vo Vietname privíta čisto ženskú súťaž. Čínsky Jinjiang zas bude hostiť 3-hviezdičkový turnaj pred európskymi štvorhviezdičkovými súťažami v českej Ostrave, poľskej Varšave a ruskej Moskve. Prvý päťhviezdičkový turnaj sezóny je naplánovaný na víkend končiaci 14. júna. Práve tu by sa malo rozhodnúť, ktoré tímy sa kvalifikujú na OH. 5-hviezdičkový Gstaad Major by sa zas mal uskutočniť o mesiac neskôr, a to od 7. do 12. júla po zastávkach v Brazílii, Vietname a Kóree či Číne. Svetový šampionát sa tiež vráti do Portugalska. Olympijské hry môžeme z hľadiska volejbalu očakávať na centrálnom pódiu počas posledného júlového a prvého augustového týždňa (t.j. od 25.7. do 8.8.).

Hitparáda volejlinkov

Všetky »
Kontrolný reťazec

Partneri

Regina ImportStaropramen COOLX beachMikasaGROTTOiMATESport Areal PatronkaSITASlovak Sport TVMY novinyUNILIGA.sk