UNILIGA
Čína, USA a Rusko na špici po prvom kole SP žien

Čína, USA a Rusko na špici po prvom kole SP žien

Autor: www.volley-city.sk, Zdroj: JM, 15.09.2019

Prvé kolo zápasov Svetového pohára žien vo volejbale, organizovaného Medzinárodnou volejbalovou federáciou FIVB, sa vo štvrtok uzavrelo. Kraľovala mu Čína, USA a Rusko. Tieto tri tímy totiž obsadili prvé tri priečky. V poslednom zápase dňa Čína porazila domáce Japonsko 3-0 (25-17, 25-10, 25-17), a to pred zrakmi vypredaného hľadiska v Aréne Yokohama. Čína si tak pripísala svoje piate víťazstvo v poradí. Ťažila z výškovej prevahy a dobre organizovaných blokov. Olympijské šampiónky tiež excelovali v servisoch. Ukážkou boli napríklad tri za sebou nasledujúce esá v podaní Zhang Changning na konci druhého setu.

Víťazné dámy z Číny a USA

Japonky museli siahnuť hlboko do vrecka svojich stratégií. Domáce hráčky mali dobrú defenzívu, snažili sa udržať v hre a podarilo sa im uhrať i body. No Čína ešte viac zosilnila svoje útoky, čo im pomohlo rozdrviť japonskú stratégiu. Sériu víťazných zápasov zabezpečila najmä už spomínaná Zhang Changning, ktorá svojmu tímu zarobila neuveriteľných 19 bodov. Zahanbiť sa nenechala ani Zhu Ting, vďaka ktorej sa na konte čínskeho tímu ocitlo až 14 bodov. Športové tipy boli zaujímavé aj v ďalšom zo štvrtkových zápasov. USA sa totiž taktiež podarilo získať piate víťazstvo, a to výsledkom 3-0 (25-22, 25-18, 25-19) v súboji proti Brazílii. Američanky hrali skvele a držali sa svojho plánu. Brazílčanky zas mali ťažkosti udržať si svoje zvyčajné tempo. Jordyn Poulter opäť nesklamala a viedla dobre distribuovanú ofenzívu. USA tiež potvrdili svoju univerzálnosť tým, že pohodlne prepínali z ofenzívy do defenzívy a naopak.

Veľa zo seba dostali aj Srbky

Vo štvrtkových zápasoch sa odohral aj súboj Srbska proti Holandsku. Ten skončil 3-2 (18-25, 23-25, 25-19, 26-24, 15-9) pre Srbky. Ana Bjelica svojmu tímu pomohla až 35 bodmi. Bjelica tak ukončila prvé kolo “Hamamatsu” ako hráčka s najvyšším počtom bodov, ktorých má na konte až 120 a je prvou hráčkou, ktorá prekonala hranicu 100 bodov. Sama hráčka povedala, že je šťastná, že môže svojmu tímu tak veľmi pomôcť, pretože v národnom tíme je v najlepšej pozícii Tijana Boskovic a teraz má konečne šancu hrať a snažiť sa tak, ako to len ide. V piatom sete sa ukázala aj Sladjana Mirkovic, ktorá robila v ofenzíve len správne rozhodnutia. Mirkovic povedala, že po prvých dvoch setoch dostali (Srbky) konečne šancu hrať svoju vlastnú hru a Holanďanky ich už nemohli zastaviť. Zápas Dominikánskej republiky a Ruska skončilo výsledkom 3-2 (25-16, 25-23, 23-25, 23-25, 15-5) v prospech Ruska.

Hitparáda volejlinkov

Všetky »
Kontrolný reťazec

Partneri

Regina ImportStaropramen COOLX beachMikasaGROTTOiMATESport Areal PatronkaSITASlovak Sport TVMY novinyUNILIGA.sk