UNILIGA
Argentína bude hostiť turnaj v snow-volejbale

Argentína bude hostiť turnaj v snow-volejbale

Autor: www.volley-city.sk, Zdroj: JM, 07.03.2019

FIVB (Fédération Internationale de Volleyball) s potešením potvrdila, že už čoskoro sa uskutoční v poradí tretí turnaj FIVB Snow Volleyball World Tour, teda svetovej série volejbalu na snehu. Turnaj sa bude konať v argentínskom Bariloche a bude organizovaný v spolupráci s Argentínskou volejbalovou federáciou (FeVA).

Bude tretí v poradí

Volejbalová športová udalosť v Bariloche, ktoré leží v argentínskej provincii Rio Negro, sa bude konať od prvého do štvrtého augusta tohto roku. Bude tak tretím turnajom roka, ktorý sa uskutoční pod záštitou FIVB a CEV. Prvý z nich je naplánovaný v termíne od 28. do 31. marca s miestom konania v meste Wagrain, Rakúsko. Na druhý zo spomínaných turnajov sa môžeme tešiť od 4. do 7. apríla v talianskom Plan de Corones (Kronplatz). Termíny týchto turnajov boli známe už skôr. Teraz pribudol tretí a fanúšikovia volejbalu si tak môžu začať pripravovať svoje športové tipy.

Inšpirované Olympijskými hrami

Turnaj na snehu bude otvorený pre tímy z Kontinentálnej konfederácie a bude v sebe zahŕňať deň kvalifikačných súťaží so 16 tímami, potom budú nasledovať trojdňové zápasy štyroch skupín po troch tímoch, z ktorých vždy jeden tím postúpi do vyraďovacej fázy. Prvýkrát sa turnaj na snehu zorganizoval po úspechu minuloročnej Snow Volleyball Night (vo voľnom preklade Volejbalová noc na snehu), ktorá bola súčasťou Olympijských hier v Pyeong Changu. Aj táto udalosť bola spoluorganizovaná FIVB a CEV, okrem nich sa však na udalosti podieľal Rakúsky olympijský výbor.

Sedemročný plán podujatí

FIVB plánuje rozvíjať volejbal na snehu čo najviac, pričom ďalšie podujatia by chcela uviesť v sezóne 2019/20. Tie by sa mali konať na štyroch kontinentoch a majú byť súčasťou sedemročného plánu, ktorý by mal obsahovať napríklad Olympijské hry pre mládežníkov naplánované v Lausanne na rok 2020, CISM Svetové zimné hry v roku 2021 a veľa iných. FIVB tiež spustila homologizačný proces volejbalu na snehu s cieľom stimulovať rast národných, zónových a kontinentálnych podujatí. Homologizované podujatia budú prebiehať v súlade s pravidlami hry volejbalu na snehu platnými od 2018 do 2020.

Hitparáda volejlinkov

Všetky »
Kontrolný reťazec

Partneri

Regina ImportStaropramen COOLX beachMikasaGROTTOiMATESport Areal PatronkaSITASlovak Sport TVMY novinyUNILIGA.sk