UNILIGA
Srbské volejbalistky sa ako prvé prepracovali na Majstrovstvá sveta v Japonsku

Strieborné medailistky z minuloročných olympijských hier v Riu zo Srbska sa v nedeľu 28. mája prepracovali ako prvé na budúcoročné majstrovstvá sveta v Japonsku.

Učinili tak čistým priechodom svojej skupiny B, počas ktorého v piatich zápasoch súperkám nedarovali ani jediný set. Druhé za Poľskom skončili v tabuľke hráčky z Česka. Ich nádej na postup na svetový šampionát je ešte stále nažive a Češky dostanú ďalšiu šancu už v tomto auguste v poslednej etape (alebo fáze) európskej kvalifikácie.

Island verzus Slovensko

Zápas medzi Slovenkami a Islandom nepriniesol žiadne prekvapenia. Slovenky zažiarili a dominovali vysokou mierou úspešných zakončení, čo bolo práve naopak slabou stránkou Islandu. Islanďanky aspoň predvádzali pôsobivý výkon na sieti vo forme blokovania. Ani skvelé bloky však nemohli zastaviť neúprosnú kanonádu slovenských hráčok. Slovensko si teda zo zápasu odnieslo hladké víťazstvo 3:0.

Česká republika verzus Cyprus

Turnaj vo Varšave bol svedkom ďalšieho hladkého výsledku, tentokrát v podaní hráčok z Česka. Ich výhra 3:0 nad Cyprom zabezpečila volejbalistkám druhé miesto na turnaji a šancu zabojovať o kvalifikáciu na spomínaný šampionát. Češky jasne dominovali v koncovkách, nedávajúc Cypru príliš veľa príležitostí na comeback, a krajina si tak jasne zaslúžila vybojovanú pozíciu. Posledný bod pre víťazný tím zaobstarala Kateřina Kohoutová. Česky si na súťaži splnili obsadením druhého miesta svoje vlastné očakávania a mimoriadne ich teší aj víťazstvo nad hostiteľským Poľskom.

Srbsko verzus Poľsko

Prvý set medzi Poľskom a Srbskom ukázal rozdiel v kvalite medzi oboma tímami. Tipovanie na aktuálne výsledky prinieslo ovocie tým, ktorí vsadili na Srbsko. Strieborné medailistky z Ria pôsobili sebavedomo a odhodlane, zatiaľ čo Poľky ešte nemohli zabudnúť na boľavú prehru s Českom. To umožnilo Srbkám jasne dominovať a udávať tempo stretnutia ako sa im zažiadalo. Po výhre prvých dvoch setov už bolo jasné, že v tom treťom nemá tím hostiteliek žiadnu šancu. Srbky môžu byť na svoje štatistiky bez strateného setu pyšné a postup do Japonska si vybojovali právom.