UNILIGA
RELAX Trojboj komplexnosti 2015

RELAX Trojboj komplexnosti 2015

Autor: www.volley-city.sk, Zdroj: Creative Photo, 30.12.2015

Jednou z doplnkových súťaží Staropramen COOL víkendu 2015 bol už tradične aj RELAX trojboj komplexnosti (partnerom súťaže je dovozca slnečných okuliarov RELAX). Doplnkové “súťaže zručnosti” sú pevnou súčasťou majstrovstiev SR amatérov v plážovom volejbale od ich prvého ročníka (2009). Zúčastniť sa ich môžu aj diváci, resp. hráči, ktorí nie sú účastníkmi finále NBL. Organizátori disciplíny obmieňajú. V roku 2015 pozostával RELAX trojboj komplexnosti z týchto disciplín: dosah, šikovné prsty a premiéru mal superobrovský servis.

Pozri aj fotogalériu na FB stránke Volley-city.sk.

Dosah

Jediná disciplína, ktorá nechýbala v žiadnom zo 7 ročníkov M-SR amatérov, je obľúbený dosah na sieti. Akurát ho organizátori, inšpirovaní v roku 2014 Milanom Bojnanským, začali vyhodnocovať inak. Dovtedy rozhodoval iba absolútny dosah, čím mali určitú výhodu vyšší hráči. Od roku 2014 má absolútny dosah iba 50% váhu v tejto disciplíne a zvyšných 50% predstavuje výskok (absolútny dosah na sieti mínus statický dosah). Každý súťažiaci mal 2 pokusy, len Erik H. svoj druhý pokus ešte pred realizáciou dobrovoľne vzdal. Ukázal veľký prehľad a skúsenosti, keď sám uznal, že vhľadom k indispozícii pretrvávajúcej od soboty večera by druhý pokus nemal zmysel.

Víťazi disciplín (odmenení okuliarmi RELAX)

Absolútny dosah (50% výsledku): Zdenka Rusnáková 272 cm a Matej Ňurcík 311 cm

Výskok (50% výsledku): Hoa Vu Thu 45,5 cm a Matej Ňurcík 68 cm

Dosah (celkový výsledok za disciplínu): Zdenka Rusnáková a Hoa Vu Thu po 8,5b. do trojboja žien a Matej Ňurcík 16b. do trojboja mužov

Šikovné prsty

Disciplína mala premiéru v roku 2014. Kľúčovým pre disciplínu je 11-metrový altánok Staropramen COOL zóny, kde na každom z 11 metrov vedie ponad hlavu drevený trám. Úlohou súťažiacich je preniesť loptu ponad čo najviac trámov korektným vedením lopty, t.j. použitím max. 2 volejbalových alebo beachvolejbalových odbití na každý trám. Napríklad: prvým dotykom prehodíte loptu cez prvý trám, a na prehodenie druhého trámu máte 2 odbitia: jedným si spracujete a zároveň pripravíte loptu a druhým sa pokúsite prehodiť druhý trám a tak ďalej. Viac viď video). Každý mal 2 súťažné jazdy.

Víťazi disciplíny (odmenení okuliarmi RELAX)

Zdenka Rusnáková a Nikolett Végsöová 1 trám (po 8b. do trojboja žien), Vladimír Jonáš a Miroslav Janto 3 trámy (po 15b. do trojboja mužov)

Superobrovský servis

Táto disciplína mala premiéru práve počas Staropramen COOL víkendu 2015. Súťaže o najkratší, resp. najdlhší platný servis nie sú žiadnou novinkou. Tentokrát však súťažiaci neboli obmedzení na platné servisy. Ich jedinou úlohou bolo, aby bol servis čo najdlhší. K dispozícii mali 48 metrov dĺžky multifunkčnej plochy nitrianskej pláže. Jedinou podmienkou bolo vojsť sa do šírky 16 metrov (šírka jedného kurtu aj s výbehmi). Servovať sa mohlo zhora aj zdola, každý mal 2 pokusy.

Víťazi disciplíny (odmenení okuliarmi RELAX)

Zdenka Rusnáková 26m (9b. do trojboja žien) a Jozef Kučera 39m (16b. do trojboja mužov)

 

RELAX Trojboj komplexnosti 2015 - TOP 3

(celkové výsledky za trojboj)

 

MUŽI

  1. Jozef Kučera 33b.
  2. Matej Ňurcík a Vladimír Jonáš po 27b.

ŽENY

  1. Zdenka Rusnáková 25,5b.
  2. Hoa Vu Thu 17,5b.
  3. Nikolett Végsöová 15,5b.

 

Turnaje 2017

Všetky turnaje »

Správy SITA

Všetky správy »
SITA

Partneri

Regina ImportStaropramen COOLX beachMikasaGROTTOiMATESport Areal PatronkaSITASlovak Sport TVMY novinyUNILIGA.sk