UNILIGA
NBL Rudava: hore nohami?!

NBL Rudava: hore nohami?!

Autor: www.volley-city.sk, Zdroj: Roman Trnka, 21.08.2015

Nezostal kameň na kameni: jedna kategória sa rušila, druhá menila, favoriti skončili poslední a na fotkách sa aj tak všetci zabávajú... Sodoma gomora, Cecilko!

Víkend 15.-16.8. bol opäť jeden z tých beachvolejbalom nabitých, len samotná NBL mala na programe turnaje v Nitre, na Rudave a v Trebišove. Na Rudave síce padla za obeť jedna kategória, no turnaj sa hral. Hoci väčšina účastníkov bola prihlásená do B turnaja (len 2 dvojice do zrušeného A), napokon sa všetci dohodli, že hrať sa bude A kategória (open). Organizátorovi Matejovi Haringovi to umožnilo pustiť do hry aj hráčov, ktorí by B turnaj hrať nemohli, a pre hráčov to zase bola zvýšená motivácia - v A kategórii sa hrá o viac bodov, ktoré sa pred finále každému zišli.

A ako to dopadlo? Niekto by povedal, že naruby. Veď o posledné miesto sa podelili bývalý extraligista Milan Lízala po boku s jedinou súčasnou extraligistkou zo všetkých zúčastnených, so skúsenou organizátorskou dvojicou Martinou a Matejom Haringovými, pričom Matej je volejbalový tréner... "Pokračovať netreba, aby sme neznevažovali niekoho výkon, pretože výsledky nevznikli náhodou, ale zaslúžene. Ak by sme však zoznam umiestnených otočili naopak, nikto by sa nečudoval. Také to bolo vyrovnané," komentuje Michal Ivan, supervízor NBL. Jedným dychom dodáva, že si máme pozrieť fotky, či na nich nájdeme niekoho zle naladeného. "A o tom je NBL. Hoci bol turnaj počtom účastníkov skromnejší, na kvalite, pohode a atmosfére to neubralo," dodáva.

Spokojný napriek spomínanému poslednému miestu je aj organizátor NBL na Rudave Matej Haringa. "Ako organizátor turnaja by som sa rád poďakoval zakladateľom NBL Mišovi Ivanovi a Radovi Lacovi za možnosť byť súčasťou tohoto skvelého projektu NBL a za podporu vo všetkých smeroch. Za to, že NBL mohla byť na Rudave sa chcem poďakovať našim sponzorom Generali Slovensko, ATS – špedičná firma, miestnemu bufetu rodiny Orthovcov a samozrejme Obci Malé Leváre," uzatvára sezónu zo svojho pohľadu obľúbený "Hari".

Kompletné výsledky a umiestnenie nájdete na podstránke NBL - Turnaje.

Turnaje 2017

Všetky turnaje »

Správy SITA

Všetky správy »
SITA

Partneri

Regina ImportStaropramen COOLX beachMikasaGROTTOiMATESport Areal PatronkaSITASlovak Sport TVMY novinyUNILIGA.sk