UNILIGA
Poľsko vyhralo na domácich majstrovstvách trikrát v rade

Poľsko vyhralo na domácich majstrovstvách trikrát v rade

Autor: www.volley-city.sk, Zdroj: pr, 06.09.2014

Hostiteľ tohtoročných FIVB majstrovstiev sveta v mužskom volejbale, Poľsko, si na domácom turnaji zatiaľ počína veľmi dobre. Z troch odohraných zápasov si Poliaci odniesli plný počet bodov—9—a dočasne sa umiestnili na prvom mieste svojej skupiny A. Poľskí hrdinovia po hladkých víťazstvách nad Srbskom, Austráliou a Venezuelou (3-0) ešte nestratili ani jeden set a s dvoma zápasmi základnej skupiny stále pred sebou sa domáci reprezentanti ako prvý tím šampionátu postarali o postup do druhého kola. Srbsko sa po úvodnom fiasku našťastie stihlo pozviechať a s dvomi výhrami na konte je opäť na tej správnej ceste. Rovnaký počet výhier si po stretnutí s Iránom pripísali aj Francúzi a rovnako tak po porazení Belgicka aj Taliani.

Poľsko v spomínanom zápase s Venezuelou hravo prekonalo súpera v troch setoch 3-0 (25-20, 25-13, 25-14) a pred domácim davom vo Wroclawe sa postaralo o dosiahnutie prvého miesta tabuľky A. Najúspešnejšími hráčmi poľského tímu sa stali Mariusz Wlazly, Michal Kubiak a Piotr Nowakowski, pripíšuc si na konto 11, 9 a 8 bodov v tomto poradí. O sedem bodov sa ďalej zaslúžili Mateusz Mika a Rafal Buszek. Poľsko dominovalo nielen vo výslednom skóre, ale aj v počte blokov (10-5) a počte bodov z podania (7-0). Pred poslednými stretnutiami základnej skupiny s Kamerunom a Argentínou sú tak štatistiky domácich takmer bezchybné.

"Bol to pre nás veľmi dobrý výsledok. Zápas s Venezuelou bol pomerne jednoduchý, pretože sme predvádzali skvelý výkon. Hráči boli sústredení počas celého zápasu a to nám umožnilo často striedať. Je to pre mňa dobré znamenie," skonštatoval po zápase tréner Poľska, Stéphane Antiga.

Poľský kapitán, Michal Winiarski, dodal: "Dokázali sme kontrolovať celé stretnutie a podarilo sa nám získať cenné tri body. Teraz musíme začať myslieť na ďalšie víkendové zápasy."

Na druhej strane, pomerne vyrovnaná skupina D, takisto nazvaná aj skupina smrti, zažila v základnej skupine o niečo viac vzrušujúcejšie stretnutia. Francúzsko vo štvrtok naservírovalo Iránu prvú prehru (3-1) a po 44-tich rokov tak navýšilo počet výhier nad týmto tímom na dve. Aj keď Irán nebol schopný pridať na svoje konto tretiu výhru, pre ázijský tím sa stále jednalo o historicky najúspešnejší štart súťaže. Pred poslednými zápasmi skupiny bude musieť Irán o postup bojovať zo štvrtej priečky, zatiaľ čo prvé Francúzsko to bude mať o niečo jednoduchšie.

Šesť piatkových zápasov a posledné víkendové stretnutia základnej skupiny ponúkajú množstvo napínavého sledovania. Stávkové kancelárie budú fandiť domácemu Poľsku v spomínaných stretnutiach s Kamerunom a Argentínou, avšak domáci to nebudú mať vôbec jednoduché. Podarí sa Poliakom udržať si svoju neporaziteľnosť aj počas nasledujúcich dvoch dní?

Hitparáda volejlinkov

Všetky »
Kontrolný reťazec

Partneri

Regina ImportStaropramen COOLX beachMikasaGROTTOiMATESport Areal PatronkaSITASlovak Sport TVMY novinyUNILIGA.sk