UNILIGA
Svidník začína zbrojiť: prichádza Soták z Humenného

Svidník začína zbrojiť: prichádza Soták z Humenného

Autor: www.volley-city.sk, Zdroj: SITA, 04.06.2013

Po skončení uplynulej sezóny volejbalovej extraligy mužov, v ktorej Legend Watches Slávia Svidník obsadil konečné 3. miesto, avizovalo vedenie klubu, že pri napĺňaní cieľov v novom súťažnom ročníku siahne aj po zmenách v hráčskom kádri.

Prvou posilou je skúsený nahrávač Stanislav Soták prichádzajúci z tímu vicemajstra VK Chemes Humenné, kde sa mu skončila zmluva. Zásluhou korektných rokovaní sa vo Svidníku dohodol veľmi rýchlo.

"Po troch dobrých rokoch sme chceli zmenu aj na poste nahrávača a naše kritéria spĺňal práve Stano Soták, od ktorého očakávame, že nám pomôže posunúť sa vyššie. S jeho osobou prichádza do tímu vysoká kvalita podporená skúsenosťami. Za devízu považujeme tiež to, že sa prezentuje iným typom nahrávania. Veríme, že naša spolupráca prinesie obidvom stranám želaný úspech,“ uviedol na klubovej internetovej stránke športový riaditeľ Legend Watches Slávia Svidník Michal Kudla.

Stanislav Soták je z pôsobenia vo svojich predchádzajúcich kluboch zvyknutý hrať o najvyššie priečky. Odchovanec MŠK Vranov nad Topľou si predtým obliekal dres Prešova, neskôr Humenného a v oboch kluboch pomohol k zisku premiérových historických titulov. Má za sebou aj pôsobenie vo Francúzsku a Holandsku. Najvyššie ciele má aj so Svidníkom.

"Na pôsobenie v Slávii, kde hral pred rokmi aj môj brat, sa teším. Nejdem do neznámeho prostredia, preto som si istý, že s adaptáciou v kabíne nebudem mať problémy. Viem, že klub má svoje ambície, no záleží iba na nás, na hráčoch, aby sme ich zápas po zápase napĺňali. Na Slovensku som hral vždy o titul a bol by som rád, keby táto tradícia vo Svidníku pokračovala,“ zaželal si Stanislav Soták.

Hitparáda volejlinkov

Všetky »
Kontrolný reťazec

Partneri

Regina ImportStaropramen COOLX beachMikasaGROTTOiMATESport Areal PatronkaSITASlovak Sport TVMY novinyUNILIGA.sk