UNILIGA
Matej Paták do francúzskej PRO A

Matej Paták do francúzskej PRO A

Autor: www.volley-city.sk, Zdroj: SITA, 28.05.2013

Slovenský volejbalový reprezentant Matej Paták podpísal kontrakt s francúzskym prvoligovým klubom Beauvais Oise. Dvadsaťdvaročný rodák z Novote sa tak opäť stretne s talianskym trénerom Emanuelem Zaninim, ktorý ho v tejto sezóne viedol do januára v bratislavskom Volley Teame UNICEF. Bývalý kormidelník slovenskej reprezentácie bude od leta trénovať Beauvais.

Smečiar Paták, ktorý je momentálne so slovenskou reprezentáciou na sústredení v Liptovskom Jáne, patril k najlepším hráčom uplynulej extraligovej sezóny a pomohol Volley Teamu k double, teda k zisku Slovenského pohára aj titulu. Špekulovalo sa o jeho odchode do Talianska, nakoniec zakotví vo francúzskej najvyššej súťaži. V extralige nazbieral v 17 zápasoch 275 bodov, čo je priemer 4,66 na set a bol najviac bodujúcim hráčom tímu. V základnej časti Stredoeurópskej ligy zaťažil v 10 dueloch kontá súperov 132 bodmi (priemer na set 3,67), na Final Four v Bratislave mal v dvoch dueloch 30 bodov (3,33 na set).

V PRO A sa v sezóne 2013/2014 predstaví päť Slovákov. Okrem Patáka budú v Nantes-Rezé hrať smečiar Štefan Chrtiansky a nahrávač Branislav Skladaný, v tíme nováčika Saint-Nazaire sa predstaví nahrávač Martin Repák a práve z Beauvais do Séte prestúpil univerzál Pavel Bartík. Francúzsku ligu opúšťa univerzál Milan Bencz, ktorý odohral sezónu v Séte a mieri späť do Talianska.

Hitparáda volejlinkov

Všetky »
Kontrolný reťazec

Partneri

Regina ImportStaropramen COOLX beachMikasaGROTTOiMATESport Areal PatronkaSITASlovak Sport TVMY novinyUNILIGA.sk