UNILIGA
Kalná premiérovo hostila NBL

Kalná premiérovo hostila NBL

Autor: www.volley-city.sk, Zdroj: NBL, 22.07.2012

Národná beachvolejbalová liga 2012 zavítala do Kalnej nad Hronom. Najmenší turnaj NBL 2012 v jej najmenšom dejisku mal napokon nečakane medzinárodnú účasť!

 

Predpoveď počasia vystrašila nielen 3 dvojice, ktoré napriek prihláseniu do Kalnej neprišli (pozdravujeme zodpovedných Kresanovcov a dvojicu Ištokovič, Hronček ;), ale aj organizátorov turnaja v Šali, ktorí turnaj plánovaný na sobotu zrušili, resp. presunuli na nedeľu. Do Kalnej sa tak vďaka neskoršiemu začiatku (10h) mohli prihlásiť ešte 3 sklamané dvojice zo Šale – a chuť si veru napravili.

Boli to práve „last minute“ dvojice zo Šale, ktoré napokon v Kalnej obsadili prvé tri miesta! Na štvrtom mieste po skreči v semifinále a následnom odrieknutí súboja o 3.miesto skončil Talian Stefano Codognotto, ktorý ráno ani nečakal, že bude hrať, no napokon sa mu v Kalnej veľmi páčilo. Starosta Ladislav Éhn, ktorý sa prišiel na NBL osobne pozrieť, tak musel oprášiť pojem „starosta“ aj v taliančine a nesklamal: „Sindaco“, mal pohotovo poruke preklad svojej funkcie a reakcia Taliana prezradila, že starosta neklame. Nielen zahraničný účastník, ale i fakt, že turnaja v sobotu 21.7. sa zúčastnili ľudia z Kalnej (Marián Michalovič), cez Šurany, Nitru, Sereď, Bratislavu až po Malacky, pričom išlo o najmenší turnaj NBL 2012, potvrdzuje, že beachvolejbal v dvojtisícovej obci má perspektívu.

„Určite áno,“ potvrdzuje spoluzakladateľ NBL Michal Ivan. „Teraz sme nemali veľké oči, Kalnú sme oslovili iba v utorok pred turnajom. Išlo o improvizované riešenie nečakaných komplikácií s turnajom v Zlatých Moravciach – aj preto to bol turnaj v menšom, než sú NBLkári zvyknutí – na druhej strane bolo znížené aj štartovné. Reakcie zástupcov obce, ale účastníkov turnaja, však naznačujú, že v Kalnej nad Hronom sa v budúcnosti NBL ešte objaví – a vo väčšom. Máme sa všetci na čo tešiť,“ avizuje Michal Ivan. „Ďakujeme starostovi Éhnovi, Mariánovi Michalovičovi a Petrovi Liptákovi za ústretovosť a všetkým hráčom za účasť,“ uzavrel.

Výsledky

Umiestnenie

Autor fotografií: NBL

Turnaje 2017

Všetky turnaje »

Správy SITA

Všetky správy »
SITA

Partneri

Regina ImportStaropramen COOLX beachMikasaGROTTOiMATESport Areal PatronkaSITASlovak Sport TVMY novinyUNILIGA.sk