UNILIGA
Tomáš Kmeť nenechal manželku v štichu, do Sofie nepôjde

Tomáš Kmeť nenechal manželku v štichu, do Sofie nepôjde

Autor: mac, SITA, 03.05.2012


Bez jedného z kľúčových hráčov budú na turnaji v Sofii bojovať slovenskí volejbalisti o postup na olympijské hry v Londýne. Tréner Štefan Chrtiansky sa musí zaobísť bez blokára Tomáša Kmeťa, ktorý bol kapitánom reprezentácie na minuloročných úspešných majstrovstvách Európy a najužitočnejším hráčom Európskej ligy 2011. Absencia víťaza ankety Volejbalista roka 2011 má rodinné dôvody.
Tridsaťročný rodák z Popradu očakáva v týchto dňoch narodenie druhého dieťaťa, dcérky. Spoločne s manželkou Petrou je momentálne v Berlíne, kde Kmeť v tejto sezóne pôsobil a získal aj majstrovský titul v nemeckej bundeslige. Pôvodný termín pôrodu mala Kmeťova manželka 28. apríla, ale druhému prírastku sa zatiaľ "von" nechce.
"Vyzerá to, že manželka bude rodiť vo štvrtok. Mrzí ma, že nemôžem pomôcť chalanom v boji o olympiádu, ale nemohol som to inak vyriešiť. Iné by to bolo, keby sme boli doma, ale sme v Nemecku a musím pomáhať pri vybavovaní dôležitých vecí. Navyše k tomu ochorel náš syn Tomáško, ktorý mal nábeh na zápal pľúc a hrozilo, že pôjde do nemocnice. V tejto situácii som sa nemohol jednoducho zbaliť a odísť," skonštatoval pre oficiálnu internetovú stránku Slovenskej volejbalovej federácie (SVF) Tomáš Kmeť.
V minulosti 202 cm vysoký volejbalista vždy rád reprezentoval a celkovo má na konte už 185 štartov. "Na reprezentáciu som sa nikdy nevykašľal a určite by som prišiel aj teraz, ak by sa dalo. Termínovo to však nezapasovalo a nedá sa nič robiť. Chalanom držím palce a verím, že uspejú," uzavrel pre www.svf.sk Tomáš Kmeť.

Hitparáda volejlinkov

Všetky »
Kontrolný reťazec

Partneri

Regina ImportStaropramen COOLX beachMikasaGROTTOiMATESport Areal PatronkaSITASlovak Sport TVMY novinyUNILIGA.sk